Turkeyol, uluslararası B2B ticareti geliştirmek için kurulmuş bir e-ihracat platformudur. B2B ticareti geliştirirken içinde bulunduğu ve beslendiği ülke ekonomisine de katma değer sağlamayı amaçlamaktadır.

Alıcı ve satıcı firmalar Turkeyol’a ücretsiz üye olabilirler. Satıcı firmalar kolay ve zahmetsiz bir şekilde mağazalarını oluşturabilir ve ürünlerini sergileyebilirler. Alıcı firmalar ise hem teklif talebi özelliği sayesinde hem de doğru kategorilendirme ve filtrelendirme sayesinde istediklerini ürüne hızlı bir şekilde ulaşabilirler.

Peki Turkeyol’u Farklı Kılan Özellikler Neler?

Ticaret yaparken en önemli ilk kural güvenliktir ve Turkeyol bunun için Secure Trade’i geliştirmiştir.

‘Secure Trade S.T.’ marka patenti Turkeyol Group tarafından alınıp geliştirilmiş olan bir güvenlik alt yapısıdır. Secure Trade ile amaçlanan kredi kartı haricinde yapılan hacimli e-ticaret akışındaki gerekli güvenlik açıklarını kapatmaktır. Bu güvenlik alt yapısı, Turkeyol tarafından geliştirilmiş olup, ileri kriptografi algoritmaları kullanılarak ödeme tarafında alıcı ve satıcının haklarını koruma konusunda yüksek teknoloji sağlayan bir metottur. Secure Trade; alıcılara ödedikleri meblağ, satıcılara ise ürünlerinin sevkiyat ve ödemeyi doğru zamanda alabilme konularındaki gerekli tüm korumayı üye işyerlerine sağlar.

Turkeyol, üyelerine 5 dilde hizmet vermektedir. Bunlar; Türkçe, İngilizce, Arapça, Almanca ve Rusça’dır. Mevcut ve sistemden otomatik sağlanan dil desteği dışında, üyeler isterlerse sistemde bulunan çeviri firmalarının canlı çeviri desteğini satın alarak, ticari alışverişlerini çok daha rahat sürdürebilirler. Uluslararası ticarette dil sıkıntısı çeken ve verimli bir ilişki kuramayan firmalar için oldukça önemli bir adımdır.

Turkeyol, üyelerine lojistik hizmeti seçeneği için alternatif sunmaktadır. Turkeyol’a üye olan alıcılar, hizmet almak istedikleri firmaları kendileri seçtikleri için alternatifi çok olan bir hizmetin gerekliliği kaçınılmazdır. Alıcı firmaların bu seçimi, lojistik firmalarının kendilerini sürekli geliştirmesine ve yenilemesine de katkı sağlamaktadır. 

Turkeyol, hem satıcının hem alıcının güvenle ticaret yapması için en önemli denetim firmalarını bünyesinde barındırmaktadır. Ürün gümrükten çıkmadan önce son kontroller, işin uzmanları tarafından yapılmakta ve teslim alınırken sorun yaşanmaması garantilenmektedir.

Turkeyol, sağlıklı bir ticaret gerçekleştirmek için hem alıcının hem satıcının haklarının eşit şekilde korumayı amaçlamaktadır. Bu ihtiyacın karşılanması adına Turkeyol, en önemli ve işinde uzman hukuk firmaları ile çalışmaktadır.

Yorum Yaz